Інститут Медіа Права запрошує звертатися за правовою допомогою

Інститут Медіа Права відкриває Фонд захисту права на доступ до інформації. Фонд створено з метою забезпечення належного функціонування Закону України «Про доступ до публічної інформації». Кожен, чиє право на доступ до інформації було порушене, матиме змогу безкоштовно отримати допомогу фахівця / фахівчині для юридичного супроводу своєї справи. Оплата праці фахівців здійснюватиметься за кошти Фонду.
Для отримання правової допомоги в судовому захисті порушених прав і свобод потрібно звернутися до Фонду з відповідною заявою. Рішення про надання юридичного супроводу в судових справах щодо доступу до інформації приймається Наглядовою радою Фонду.

При обранні судових справ, юридичний супровід яких фінансуватиметься з Фонду, Наглядова Рада буде керуватися наявністю законних підстав для захисту позиції позивача / позивачки і дотриманням процесуальних строків на звернення до суду. Наглядова Рада також братиме до уваги наслідки, які мало для заявника / заявниці порушення права на інформацію, а також системність подібних порушень в Україні і потенційний вплив цієї справи на вдосконалення інформаційного законодавства.

Юридичний супровід справ за підтримки Фонду здійснюватимуть фахівці / фахівчині, які входять до Мережі захисників права на доступ до інформації, що була утворена навесні 2012 року в рамках проекту Інституту Медіа Права «Створення Мережі захисників права на доступ до інформації».

Для того, щоб звернутися до Фонду за допомогою у судовому оскарженні, необхідно направити на адресу zahyst(at)medialaw.kiev.ua заяву та необхідні супровідні матеріали. Супровідними матеріалами можуть бути копія запиту, копія відповіді на запит, копія рішення суду. В темі листа необхідно вказати «Судова справа».

Завантажити бланк заяви.

За детальною інформацією звертайтесь до координаторки Мережі Анни Балацької – anna(at)medialaw.kiev.ua, (044) 284-61-64.

Категорiя: Прес-релізи