Уряд пропонує вилучити із закону положення щодо статусу та засад діяльності Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі

Кабінет Міністрів пропонує вилучити із чинного закону “Про захист суспільної моралі” положення щодо статусу та засад діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Відповідний проект закону був розроблений Міністерством юстиції та ухвалений сьогодні, 10 травня, під час урядового засідання.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, дана законодавча ініціатива Уряду ґрунтується на тому, що повноваження Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі на практиці дублюють функції Міністерства культури, Державного комітету телебачення і радіомовлення та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Міністр також нагадав, що структура центральних органів виконавчої влади, яка була затверджена Указом Президента України від 9 грудня 2010 р., не передбачає наявність такого органу як  Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі.  У грудні 2010 року Кабінетом Міністрів було затверджено План організації виконання згаданого Указу Президента, який передбачав вирішення питання ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

З огляду на це, Уряд у своєму законопроекті пропонує виключити із Закону України “Про захист суспільної моралі” положення щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Крім того, пропонується визначити, що державний нагляд за додержанням вимог Закону “Про захист суспільної моралі” та законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику в інформаційній та видавничій сфері, сферах культури, охорони здоров’я, освіти і науки, державної митної справи, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Експертизу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, згідно урядового законопроекту, матимуть право державні й громадські організації, фізичні та юридичні особи, виробники і розповсюджувачі предметів і продукції, що звернулися з офіційним зверненням.

Прес-служба Міністерства юстиції України

Категорiя: Медіаправо