Моніторинг ІТК за 27 лютого

monitoring

 

У цьому випуску:
Нові законопроекти З’явилися тексти проектів, про які повідомлялося раніше
Кабінет Міністрів України Сформовано новий склад Кабінету Міністрів України
Комітет з питань свободи слова та інформації Комітет з питань свободи слова та інформації рекомендував Верховній Раді висловити недовіру Національній раді з питань телебачення і радіомовлення
Нові законопроекти
27 лютого 2014 року з’явилися тексти наступних законопроектів:1. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” (щодо уточнення порядку формування складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення) № 4282 від 26.02.2014р.Ініціатор: Княжицький М.Л.

Проектом пропонується розширити перелік суб’єктів права подання кандидатур на посаду члена Національної ради, включивши до переліку таких осіб замість всеукраїнських об’єднань громадян у галузі діяльності засобів масової інформації громадські організації у галузі телебачення і/або радіомовлення, а також самовисуванців – громадян України, які відповідають кваліфікаційним вимогам до члена Національної ради.

Пропонується скоротити строк формування нового складу Національної ради за квотою Верховної ради, передбачивши, що у випадку формування нового складу Національної ради після відставки попереднього складу, пропозиції щодо кандидатур приймаються Комітетом Верховної Ради України, до компетенції якого віднесені питання телерадіомовлення, впродовж 5 днів від дати оприлюднення оголошення. У даному випадку кандидатури на посаду члена (членів) Національної ради розглядаються Комітетом не пізніше ніж на п’ятий день після закінчення терміну прийняття пропозицій щодо кандидатур.

До підстав для дострокового припинення повноважень члена Національної ради, передбачених у статті 8 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” включено відставку всього складу Національнї ради.

Також пропонується передбачити, що у випадку виникнення обставини, передбачених статтею 8 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”  під час виконання Головою Верховною Ради України повноважень Президента України, Голова Верховної Ради України призначає до Національної ради особу (осіб), на яку (яких) тимчасово покладатимуться функції члена (членів) Національної ради (тимчасово виконуючий обов’язки члена Національної ради).

Під час тимчасового виконання функцій члена Національної ради особа (тимчасово виконуючий обов’язки члена Національної ради) користується всіма правами, несе всі обов’язки та на неї поширюються всі обмеження, що встановлені законами України для членів Національної ради.

Відповідно до Проекту у випадку відставки всього складу Національної ради рішенням про дострокове припинення повноважень є відповідний акт Верховної Ради України або Президента України про висловлення недовіри Національній раді за результатами розгляду звіту за відповідний рік, який прийнятий останнім (другим) в часі.

Повноваження Тимчасово виконуючого обов’язки члена Національної ради припиняються на підставі розпорядження Президента України після призначення ним члена Національної ради відповідно до Конституції України.

2. Проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2014 року № 4283 від 26.02.2014р.

Ініціатори: Томенко М.В., Кондратюк О.К., Геращенко І.В., Стець Ю.Я., Княжицький М.Л.

Проектом пропонується доручити Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборної кампанії з виборів Президента України.

Також пропонується рекомендувати:

- Міністерству доходів і зборів України відмінити графіки перевірок засобів масової інформації на період передвиборної кампанії з виборів Президента України.

- Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відмінити графіки перевірок телерадіоорганізацій на період передвиборної кампанії з виборів Президента України.

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до повідомлення Міністерства доходів і зборів України у І кварталі 2014 року до плану-графіку документальних перевірок не включено жодного представника засобів масової інформації.

Оцінка – позитивний.

Сформовано новий склад Кабінету Міністрів України
Сьогодні, 27 лютого 2014 року, відповідно до прийнятого проекту Постанови про формування складу Кабінету Міністрів України № 4305 від 27.02.2014р. було сформовано новий склад Кабінету Міністрів України:Прем’єр-міністр – Яценюк Арсеній Петрович (Відповідно до Постанови про призначення Яценюка А.П. Прем’єр-міністром України № 800-VII від 27.02.2014р.);

 • Перший віце-прем’єр-міністр – Ярема Віталій Григорович;
 • Віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції – Тарасюк Борис Іванович;
 • Віце-прем’єр з регіональної політики, міністр регіонального розвитку – Гройсман Володимир Борисович;
 • Віце-прем’єр-міністр –  Сич Олександр Максимович;
 • Міністр юстиції – Петренко Павло Дмитрович;
 • Міністр фінансів – Шлапак Олександр Віталійович;
 • Міністр економічного розвитку і торгівлі – Шеремета Павло Михайлович;
 • Міністр освіти – Квіт Сергій Миронович;
 • Міністр охорони здоров’я – Мусій Олег Степанович;
 • Міністр соціальної політики – Денісова Людмила Леонтіївна;
 • Міністр екології – Мохник Андрій Володимирович;
 • Міністр культури – Нищук Євген Миколайович;
 • Міністр з питань агрополітики і продовольства – Швайка Ігор Олександрович;
 • Міністр Кабінету міністрів – Семерак Остап Михайлович;
 • Міністр енергетики та вугільної промисловості – Продан Юрій Васильович;
 • Міністр молоді та спорту – Булатов Дмитро Сергійович;
 • Міністр внутрішніх справ – Аваков Арсен Борисович;
 • Міністр інфраструктури – Бурбак Максим Юрійович;
 • В.о. Міністра оборони – Тенюх Ігор Йосипович (Відповідно до прийнятого проекту Постанови про призначення І.Тенюха виконуючим обов’язки Міністра оборони України № 4304 від 27.02.2014р.);
 • В.о. Міністра закордонних справ – Дещиця Андрій Богданович (Відповідно до прийнятого проекту Постанови про призначення А.Дещиці виконуючим обов’язки Міністра закордонних справ України № 4303 від 27.02.2014р.).
Комітет з питань свободи слова та інформації рекомендував Верховній Раді висловити недовіру Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.
Сьогодні, 27 лютого 2014 року, на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України висловити недовіру Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду Звіту за 2013 рік.

Категорiя: Медіаправо