Заява Незалежної асоціації телерадіомовників щодо ініціатив народних депутатів України про перегляд рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Впродовж останнього тижня в у Верховній раді України було запропоновано низку проектів постанов щодо вилучення частот у діючих мовників на підставі незаконності рішень попереднього складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Вважаємо такі ініціативи непродуманими та звертаємося до Голови Комітету з питань свободи слова та інформації та всіх голів парламентських фракцій з проханням забезпечити законність рішень Парламенту в сфері телебачення і радіомовлення.

Асоціація послідовно впродовж останніх трьох років наголошувала на численних порушеннях в діяльності Національної ради. Ми були однією з небагатьох організацій, що кожного року зверталися із ґрунтовною критикою звітів національного регулятора та наголошували  увагу на заангажованість його рішень.

Ми погоджуємося з тим, що частина рішень Національної ради  України з питань телебачення і радіомовлення має бути переглянута. В першу чергу, це стосується конкурсу на МХ-5 та визначення національного оператора цифрового телебачення. Зазначені питання є першочерговими на сьогодні, оскільки цифрова реформа добігає кінця і має бути завершена уже влітку наступного року.

Разом з тим, ми звертаємо увагу парламентарів на те, що будь-які кроки з перегляду рішень Національної ради мають робитися з суворим дотриманням міжнародного та українського законодавства.  Необхідно пам’ятати, що конкурсні рішення можуть переглядатись виключно в судовому порядку. Невиконання всіх передбачених законом процедур дасть підстави для оскарження рішень в українських та міжнародних судах, та може бути розцінене як пряме порушення ст. 10 Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Все це може дестабілізувати ситуацію, що позначиться на ринку телерадіомовлення в цілому. Лише бездоганні з точки зору законності та прозорості рішення можуть стати запорукою подальшого розвитку нашої галузі.

Просимо враховувати викладену вище  позицію асоціації під час розгляду питань щодо перегляду рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

НАМ

 

Категорiя: Медіаправо