Хроніка смутного часу. Прем’єра проекту «Україна кримінальна» на ICTV

20140320162138

Переломні, шалені, криваві… Сьогодні дев’яності – вже історія. Історія, замішана на вовчих поняттях і прописана кров’ю тисяч простих українців. Найзухваліші і найжорстокіші сторінки цієї історії – з перших рук, від першої особи – у свідоцтвах її очевидців, жертв та учасників. Жива хроніка смутного часу – у новому проекті Костянтина Стогнія «Україна кримінальна» на ICTV!

Своєю назвою проект відомого ведучого і публіциста Костянтина Стогнія завдячує одній з його книг «Україна кримінальна». В однойменному телепроекті українським глядачам нагадають про 20 найгучніших справ, з якими зіткнулися правоохоронці за два десятиліття, починаючи з 90-х.

«У ті роки, коли я ще працював у міліції, були резонансні справи МВС, – згадує Костянтин. – Саме їх ми відібрали. У проекті йдеться про історію становлення криміналу і боротьби з ним. Тим більше, що зараз багато хто порівнює нинішні часи з дев’яностими роками ХХ сторіччя, а дещо просто калькою лягає на сьогоднішній час».

Хто зупинив кривавий рахунок українського «чикатила» Онопрієнка? Які страшні експонати ховав у своєму підвалі новокаховський садист? Які державні таємниці зберігає Троєщинський ринок, і за яким принципом кримінальні угруповання і корумповані міліцейські чини дерибанили Україну?.. Автори проекту вперше розкриють архівні слідчі документи та оприлюднять зізнання відомих злочинців.

«Ми відновлюємо по крихтам події, щоб глядач міг собі уявити, що відбувалося тоді, – говорить Стогній. – Якщо ще живі учасники, ми їх записуємо. Використовуємо також щоденники вбивць. У проект увійдуть, наприклад, наші розмови з Онопрієнком. Наша група взяла у нього перше інтерв’ю після затримання і останнє – за тиждень до його смерті».

Той час не даремно називають смутним. Пролити світло на нього допоміг унікальний життєвий досвід і особисті зв’язки Костянтина як кадрового офіцера та керівника. А завдяки його журналістському професіоналізму глядачі проекту дізнаються, якими були насправді ці шалені дев’яності.

Хроніка смутного часу в проекті «Україна кримінальна». Прем’єра 2 квітня в 22.00 на каналі ICTV!

Прес-служба телеканалу “ICTV