В Україні створено “Центр реформ в кіноіндустрії України”

i150_ArticleImage_91059

1 березня в київському кінотеатрі «Жовтень» відбулися установчі збори нової громадської організації «Центр реформ в кіноіндустрії України» за участі понад 70 кінематографістів з різних професійних цехів. Про це повідомляється на сторінці організації у Facebook. 

Мета створення центру – ініціювання та проведення широкої реформи української кіноіндустрії. Він працюватиме у співпраці з Кабінетом міністрів України, вітчизняними та зарубіжними експертами, а також за підтримки українських та зарубіжних кіноорганізацій. Уповноваженою особою, що представляє інтереси громадської організації, було обрано генерального директора Асоціації продюсерів України Дениса Маслікова.

Основними завданнями Центру є розробка стратегії реформування української кіноіндустрії, включно з реформою Держкіно; розробка стратегії подальшого розвитку кіноіндустрії до 2025 року, а також розробка нового проекту закону про кінематографію і суміжних законів.

На установчих зборах було вирішено створити робочі групи з підготовки кінореформи і пропозицій до нового проекту закону про кінематографію і суміжних законів. Кожна з них спеціалізуватиметься на окремих питаннях:

  • оподаткування, у тому числі, на податкових і інвестиційних пільгах у кіноіндустрії;
  • створеннікінофондів (державних і приватних ) для фінансування кінопроектів;
  • реформуванні системи підготовки кінематографістів, у тому числі технічних фахівців;
  • міжнародній копродукції, співробітництві, адаптації кіновиробництва та бухгалтерської системи до міжнародних стандартів;
  • питаннях дотримання норм Кодексу законів про працю на кіновиробництві та соціального захисту кінематографістів, особливо пенсіонерів та їх соціального забезпечення, створення профспілок, а також з питань страхування кінопроектів;
  • протекції українського кіно на вітчизняному кіно-і телеринку, квотуванні українського кіно, взаємодії з кінотеатрами і телеканалами;
  • питаннях кодифікації кінопрофесій;
  • захисті авторських і суміжних прав, а також адаптації законодавства до нових технологій розповсюдження контенту (легальні інтернет-сервіси, VOD).

«Телекритика»