Нацрада призупинила перевірки на час виборів, але проводитиме постійні моніторинги мовників

i150_ArticleImage_92215

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відповідно до законодавства під час виборчої кампанії проводитиме постійні моніторинги всіх телерадіоорганізацій. Про це на брифінгу 2 квітня повідомив голова Нацради Володимир Манжосов.

Для забезпечення безперервної роботи моніторингового центру будуть задіяні працівники центрального апарату Нацради, представники Нацради в областях та працівники регіональних секретаріатів.

Водночас учора, 1 квітня, голова Нацради підписав наказ про припинення перевірок мовників під час виборчої кампанії. Це передбачено ухваленою 13 березня постановою Верховної Ради «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2014 року». «Але якщо до нас будуть вимоги правоохоронних органів, ми будемо призначати і проводити позапланові перевірки», – уточнив пан Манжосов.

Члени Нацради нагадали, що відповідно до частини 11 статті 61 закону «Про вибори Президента України» Нацрада може звертатися з письмовими запитами до телерадіоорганізацій усіх форм власності щодо надання всієї інформації про виділення ефірного часу для проведення передвиборної агітації, а в разі необхідності – копії відповідних угод, платіжних документів і передач у запису на платівці та інших носіях інформації.

Для здійснення нагляду за дотриманням мовниками виборчого законодавства та взаємодії з Центральною виборчою комісією Національна рада створила робочу групу, яку очолила заступник голови Нацради Лариса Мудрак. До складу робочої групи входять члени Нацради Любов Бакаленко і Микола Фартушний та керівники структурних підрозділів. Робоча група розглядатиме результати моніторингів, скарги, що надходитимуть до Національної ради від суб’єктів виборчого процесу, та інформуватиме про них Центральну виборчу комісію. За результатами своєї роботи робоча група підготує звіт, який оприлюднить після виборів.

«Телекритика»

Категорiя: Медіаправо