Міжнародна громадська організація Європейська Медіа Платформа висуває кандидатури на посаду члена Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення

7 травня було припинено повноваження чотирьох членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, призначених Верховною Радою України. Так від 8 травня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації оголосив відбір кандидатур на заміщення чотирьох вакантних посад членів Національної ради.

Європейська Медіа Платформа відповідно до підписаного найбільшими професійними та громадськими об’єднаннями у сфері медіа Меморандуму про дотримання процедури висунення та обрання кандидатур на посаду членів Національної ради, вирішила рекомендувати Ольгу Герасим’юк, Катерину Котенко та Тараса Шевченко  для участі у відборі кандидатур на заміщення вакантних посад членів Національної ради.

Ольга Герасим’юк є одним з найдосвідченіших журналістів та публічних діячів у Україні. Почала працювати на телебаченні у 1995 році в програмі «Післямова». Протягом багатьох років була автором і ведучою програм на телеканалі «1+1», обіймала посаду генерального продюсера. Народний депутат Верховної Ради України V та VI скликань, була членом комітетів Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації та з питань євроінтеграції, головою підкомітету з питань співпраці з НАТО, членом Парламентської Асамблеї Ради Європи – членом Моніторингового комітету, Політичного комітету, підкомітет з питань медіа тощо. Член Спілки журналістів України. Заслужений журналіст України.

Катерина Котенко більше 13 років займається розвитком українського телебачення. Катерина очолює найбільше українське об’єднання телеканалів та медійних агентств – Індустріальний Телевізійний Комітет. За цей час їй вдалося створити синергію дій провідних телеканалів та рекламних агенцій, які є конкурентами на ринку. Катерина входить до складу численних громадських рад при державних органах та органах регуляторної діяльності. Тісна співпраця з Нацрадою відбувалася протягом 10 років, в тому числі через організацію та проведення національної телевізійної премії «Телетріумф».

Тарас Шевченко має 14-річний досвід роботи, спрямованої на захист прав журналістів та медіа, а також вагомі знання у медіа праві та міжнародних стандартах регулювання журналістської діяльності. Протягом 8 років він очолює громадську організацію «Інститут Медіа Права». За його активної участі відбувалися розробка та просування законопроектів, які впровадили в українське законодавство міжнародні стандарти та практику Європейського суду з прав людини, покращили регулювання журналістської діяльності, а саме захист журналістських джерел, доступ до публічної інформації та встановили прогресивну шкалу судового збору, яка захищає журналістів від надмірних позовів про відшкодування моральної шкоди з боку недобросовісних чиновників.