Ведучий ICTV Андрій Куликов закликав журналістів до правдивого висвітлення інформації в умовах війни

Andriy_Kulykov_ICTVНещодавно Українська школа політичних студій організувала у Дніпропетровську відкриту зустріч-бесіду журналістів зі східних та південних областей. Темою розмови стала свобода слова як цінність. Участь у бесіді взяв ведучий програми «Свобода слова» на ICTV Андрій Куликов.

Під час зустрічі з журналістами Харкова, Одеси, Луганська та Донецька він, зокрема, наголосив, що свобода слова сьогодні так само залишається цінністю, та закликав журналістів бути відповідальними і дотримуватися професійних стандартів.

– Останнім часом в журналістській спільноті та експертному середовищі лунають заклики до обмеження свободи слова, – зауважив Андрій Куликов. – Мовляв, за умов війни не потрібно критикувати уряд і владу та необхідно знизити градус критики. На мою думку, поки ти працюєш на засіб масової інформації, твій громадський обов’язок – діставати, подавати і організовувати подання різнобічної і достовірної інформації. А от коли ти закінчив роботу, можеш іти на мітинг або їхати воювати.

Учасники зустрічі приділили увагу питанню військової цензури. На думку Куликова, єдиний виняток, коли військова цензура припустима, це коли через засоби масової інформації можуть бути оприлюднені дані про пересування військ, дислокацію, озброєння, що може, у свою чергу, привести до втрати додаткової кількості життів.

– Побачивши, що наші війська кудись перебазовуються, ми повинні пам’ятати, що це не є предметом загальної зацікавленості. Й оприлюднювати цю інформацію просто для того, щоб про це дізналася інша сторона і поставила там міни або завдала удару, журналіст не повинен, – сказав телеведучий. – Все інше – результати боїв, настрій військ, населення – нам потрібно знати, щоб потім нас же не застукали зненацька.

Не обійшлося і без обговорення питання інформаційної війни з боку російських ЗМІ.

– До 22 лютого мені постійно телефонували з російського телебачення і просили порадити експертів з тих чи інших питань, причому з усіх боків: регіоналів, опозиціонерів, активістів, антимайданівців, – розповів Андрій Куликов. – Я їм радив і дуже радів, коли українські речники з’являлися на російському телебаченні. Але після 22 лютого я не отримав жодного дзвінка. Українські речники стали їм просто не потрібні. Зараз вони запрошують Царьова і, може, ще когось. З цього я зробив висновок, що у російських ЗМІ просто є своє завдання, яке вони виконують.

Варто відзначити, що для Андрія Куликова це вже не перша зустріч з журналістами Української школи політичних студій. Цього разу він відвідав Дніпропетровськ на запрошення її керівника Ігора Когута.

Андрій Куликов – відомий теле- і радіоведучий, журналіст, медіаексперт. Закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальностями «фахівець з міжнародних відносин; референт-перекладач англійської мови». З 2007 року – ведучий політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV.