«Чисте небо» починає рекламну кампанію у телеефірі та в інтернеті

Київ, 20 січня 2015, – Сьогодні стартувала соціальна рекламна кампанія «Ігноруй піратів! Не порушуй авторські права» від антипіратської Ініціативи «Чисте небо». Її цілі – актуалізувати проблему «піратського» бізнесу в свідомості суспільства, а також перешкоджати фінансуванню рекламодавцями українських сайтів-«піратів».

Кампанія проходитиме в онлайні і в телеефірі. Відеоролики будуть розміщені в ефірі протягом місяця на телеканалах медіагруп StarLightMedia та «1+1 Медіа», а також на сайтах телеканалів і на майданчиках, з якими працюють «1+1 Медіа», «Медіа Група Україна», StarLightMedia.

В кампанії – 5 відеороликів, де українські зірки, з одного боку, і впливові гравці рекламного ринку, з іншого, закликають інтернет-глядачів не дивитися відео на піратських майданчиках, а рекламодавців – не фінансувати піратство, розміщуючи рекламу на майданчиках з нелегальним контентом. У кампанії знялися суддя проекту «Україна має талант» на СТБ Ігор Кондратюк, ведучий 1+1 Юрій Горбунов, телеведучий і директор телеканалів «Футбол 1»/«Футбол 2» Олександр Денисов, а також директор відділу маркетингу Mondelez Україна Наталія Ревіка і директор агентства OMD Optimum Media Віталій Матвєєв.

Матвеев Виталий

Наталія Ревіка у ролику кампанії сказала: «Ми, Mondelez Україна, – один з найбільших рекламодавців в Україні. Але для нас принципово не розміщуватися на сайтах з піратським контентом. Я сподіваюся, що інші українські рекламодавці слідуватимуть цьому прикладу». Віталій Матвєєв у ролику сказав: «Пірати порушують закон. Заохочуючи таких людей, ми ніколи не станемо цивілізованим суспільством. Наша компанія – за чесний бізнес».

Ревика Наталья

У 2014-му році 33 сайти повністю перестали розміщувати нелегально контент учасників Ініціативи «Чисте Небо», 27 з них почали використовувати контент, який їх цікавить через легальний плеєр. Список українських сайтів, які розміщують контент нелегально, а також список легальних сайтів, можна знайти на майданчику http://legalcontentua.com/. Популяризація цього «антипіратського» ресурсу – ще одна задача рекламної кампанії, яка стартувала.

Нагадаємо, влітку ініціатива «Чисте небо» брала участь у зустрічі з рекламодавцями і рекламними агентствами, де закликала їх не розміщувати рекламу на «піратських» сайтах. При цьому слід зазначити, що часто великі сайти, такі як, ВКонтакте, Одноклассники, Мейл.ру, готові до співпраці з ініціативою «Чисте небо». Але, на жаль, такі сайти не запобігають піратському розміщенню контенту, а реагують на звернення правовласників тільки пост-фактум, видаляючи контент, який був незаконно розміщений на їхніх майданчиках. У зв’язку з цим рекламодавці мають бути уважні, якщо вони хочуть вибирати для реклами своїх брендів тільки легальне відео.

 

Про ініціативу

Ініциатива «Чисте небо» була створена телегрупами «1+1 Медіа», «Медіа Група Україна», Inter Group та StarLightMedia у червні 2013 року. Мета ініциативи – домогтися, щоб в українському інтернеті не розміщувався захищений правом інтелектуальної власності відеоконтент без дозволу правовласників, а також розвивати легальний відеоконтент. Майданчик, на якому обговорюються питання, пов’язані з порушенням авторських прав в інтернеті – http://legalcontentua.com.