Голлівудські блокбастери знімають за допомогою техніки, яку винайшов українець

Анатолий Кокуш_2Голлівудський фільм «Форсаж», де чи не в кожному кадрі головну роль грає швидкість, не менш динамічні «Таксі-2» і «Таксі-3», а також «Хоббіти», всі частини «Гаррі Поттера» і примарний «Гонщик» – світ не побачив би їх такими, якби не українське кіноустаткування. Відразу два технічних Оскара отримав його винахідник – українець, Анатолій Кокуш.

Перший український кран «каскад», винайдений Анатолієм Кокуш з’явився на знімальних майданчиках Радянського Союзу ще в 1982 році, проте великого захоплення у радянських кіношників не викликав. Але вже через 10 років механізовані крани з дистанційним управлінням від українського техніка стали відкриттям для Голлівуду.

Вперше український винахід використав Джеймс Кемерон на зйомках оскароносного фільму «Титанік». Після того, як на зйомках фільму кран спрацював на відмінно, його перейняли й інші голлівудські художники. До самого винахідника визнання прийшло через 8 років. У 2006 році Анатолій Кокуш отримав одразу два технічних Оскара.

Такие краны с камерой можно монтировать куда угодно – на машины, вертолеты, корабли – на все, что движется. При этом качество отснятого видео будет отличным. По такой техникой «плачет Голливуд», говорят ее создатели.

Такі крани з камерою можна монтувати куди завгодно – на машини, вертольоти, кораблі – на все, що рухається. При цьому якість знятого відео буде відмінною. За такою технікою «плаче Голлівуд», кажуть її творці.

«Ми запропонували операторські крани типу «каскад» або «авторобот», які керувалися дистанційно, і, таким чином, ми значно розширили творчі можливості творців фільму. Але технічні Оскари не даються за конкретні пристрої, вони даються за нові напрямки в техніці. Таких пристроїв на ринку не існувало до того, як ми їх запропонували» – розповідає Анатолій Кокуш.

Сьогодні обладнання компанії «Фільмотехнік» працює в 11 країнах світу, на українські крани знімають сотні фільмів і реклам автомобілів, проте зупинятися на цьому розробники не збираються.

Анатолий Кокуш

 «Технічний Оскар – це не акторський, яким нагороджують за одну вдало зіграну роль. Технічний Оскар – це визнання справи всього життя, а часу на нові винаходи, так само як і на завоювання золотих статуеток в Голлівуді ще достатньо» – впевнений український оскароносець Анатолій Кокуш.

Нагадаємо, що телеканал «Україна» придбав ексклюзивні права на пряму трансляцію 87-ої церемонії вручення найпрестижнішої кінопремії світу «Оскар», яка відбудеться 22 лютого в американському місті Лос-Анджелес, штат Каліфорнія.

Слідкуйте за ефіром телеканалу «Україна» та дивіться пряму трансляцію 87-ої церемонії вручення премії Академії кінематографічних мистецтв та наук США «Оскар»

Довідка про телеканал «Україна»

«Україна» — один з провідних національних телеканалів країни. За підсумками 2014 р. займає 2 місце в рейтингу загальнонаціональних каналів, з часткою 9,5%, рейтингом 1,5% за аудиторією 18-54 років, вибірка «50 тис.+». Дані дослідження телеаудиторії належать Індустріальному Телевізійному Комітету (ІТК ), надані каналом «Україна» за показниками rat%, shr%. Детальніше – в глосарії ІТК: http://tampanel.com.ua/ru/about/pravila-oprilyudnennya-danix/

Загальне покриття телеканалу «Україна» за підсумками 2014 становить 93% всіх домогосподарств України. Передача сигналу здійснюється за допомогою аналогової передавальної мережі, кабельних мереж, мережі цифрового мовлення Т2 і через супутник. Кількість потенційних глядачів каналу становить 31,8 млн. осіб старше 4 років. В ефірі інформаційне, пізнавальне, розважальне, художнє і спортивне мовлення. Активно розвивається виробництво власних телепрограм, фільмів і серіалів. Канал «Україна» входить до ТОВ «Медіа Група Україна» (об’єднує також молодіжний телеканал «НЛО TV», тематичні канали «Футбол 1»/«Футбол 2», тематичний канал Індиго TV, «Регіональну Медіа Групу», сейлз-хаус «Медіапартнерство», компанію «Діджитал Скрінз »(oll.tv), продакшн-компанії «Теле Про», Front Cinema та «Допоможемо ТВ», а також холдинг «Сьогодні Мультімедіа»). http://kanalukraina.tv