Спецефекти до оскароносної «Матриці» створював найбільш популярний українець Голлівуду

oskar 322 лютого в американському місті Лос-Анджелес, штат Каліфорнія, відбудеться головна культурна подія року – щорічна 87-а церемонія вручення премії «Оскар». За всю історію кінопремії, серед володарів легендарних статуеток було чимало українців.

У 1988 році технічну премію від кіноакадемії отримав найбільш популярний українець Голлівуду – Юджин Мамут. За чверть століття в Голлівуді виходець із Харкова доклав зусиль до створення спецефектів для найкасовіших картин світу – від «Брудних танців» до легендарної «Матриці». Однак заповітну статуетку Євген отримав за фільм «Хижак». Кінокритиків вразив його прибулець, який в кадрі то з’являвся, то розтягувався, то зникав. Такого «еластик-ефекту» Мамут досяг за допомогою 1200 смужок масок, які по черзі перекривали кадр. Цей же прийом він використовував, моделюючи політ кулі в оскароносній «Матриці».

У 1992 році за своєю першою статуеткою на сцену піднявся один з найвідоміших акторів Голлівуду – Джек Пеланс. «Я українець, мене звуть Володимир і справжнє моє прізвище – Палагнюк» – гордо заявляв актор. Зазвичай Джек знімався в бойовиках і вестернах, але його заповітною мрією залишалася комедійна роль. І коли йому випав шанс зіграти в комедії «Міські піжони», актор виклався настільки, що навіть отримав заповітний Оскар.

Але один з найвагоміших Оскарів в скарбницю української гордості принесла ікона світового вокалу – українська співачка Квітка Цісик. Дівчина народилася в Нью-Йорку, але українська мова та пісні завжди звучали в сім’ї іммігрантів із Західної України. Саме Цісик виконала саундтрек до фільму «Ти світло мого життя». І ця пісня настільки зворушила кіноакадеміків, що в 1978 році вони визнали її кращим саундтреком до кінофільму.

oskar 1

Своей «спасительницей» голливудские звезды называли харьковчанку Варвару Каринскую, ведь она прямо на съёмочной площадке могла сотворить из подручных средств костюмы, которые приводили в восторг даже самых капризных актрис. Каринская с азартом бралась за работу с Марлен Дитрих, Вивьен Ли, Ингрид Бергман, хотя их темпераментный характер нагонял страх на весь Голливуд. А в 1949 году костюмы художницы для фильма «Жанна Д’Арк» поразили даже жюри кинопремии. И когда хрупкая женщина поднялась на сцену за статуэткой, вместе с ней встал и весь зал.

oskar 2

Своєю «рятівницею» голлівудські зірки називали харків’янку Варвару Каринську, адже вона прямо на знімальному майданчику могла створити з підручних засобів костюми, які приводили в захоплення навіть найбільш примхливих актрис. Каринська з азартом бралася за роботу з Марлен Дітріх, Вів’єн Лі, Інгрід Бергман, хоча їх темпераментний характер наганяв страх на весь Голлівуд. А в 1949 році костюми художниці для фільму «Жанна Д’Арк» вразили навіть журі кінопремії. І коли тендітна жінка піднялася на сцену за статуеткою, разом з нею встав і весь зал.

Нагадаємо, що телеканал «Україна» придбав ексклюзивні права на пряму трансляцію вісімдесят сьомої церемонії вручення найпрестижнішої кінопремії світу «Оскар», яка відбудеться 22 лютого в американському місті Лос-Анджелес, штат Каліфорнія.

Слідкуйте за ефіром телеканалу «Україна» і дивіться пряму трансляцію 87-церемонії вручення премії Академії кінематографічних мистецтв і наук США «Оскар».

Довідка про телеканал «Україна»

«Україна» — один з провідних національних телеканалів країни. За підсумками 2014 р. займає 2 місце в рейтингу загальнонаціональних каналів, з часткою 9,5%, рейтингом 1,5% за аудиторією 18-54 років, вибірка «50 тис.+». Дані дослідження телеаудиторії належать Індустріальному Телевізійному Комітету (ІТК ), надані каналом «Україна» за показниками rat%, shr%. Детальніше – в глосарії ІТК: http://tampanel.com.ua/ru/about/pravila-oprilyudnennya-danix/

Загальне покриття телеканалу «Україна» за підсумками 2014 становить 93% всіх домогосподарств України. Передача сигналу здійснюється за допомогою аналогової передавальної мережі, кабельних мереж, мережі цифрового мовлення Т2 і через супутник. Кількість потенційних глядачів каналу становить 31,8 млн. осіб старше 4 років. В ефірі інформаційне, пізнавальне, розважальне, художнє і спортивне мовлення. Активно розвивається виробництво власних телепрограм, фільмів і серіалів. Канал «Україна» входить до ТОВ «Медіа Група Україна» (об’єднує також молодіжний телеканал «НЛО TV», тематичні канали «Футбол 1»/«Футбол 2», тематичний канал Індиго TV, «Регіональну Медіа Групу», сейлз-хаус «Медіапартнерство», компанію «Діджитал Скрінз »(oll.tv), продакшн-компанії «Теле Про», Front Cinema та «Допоможемо ТВ», а також холдинг «Сьогодні Мультімедіа»). http://kanalukraina.tv