Ролик «Ветерани» групи StarLightMedia передає почуття тих, хто пройшов Другу світову війну

SLM_9May2015В ефірі телеканалів СТБ, Новий, ICTV і М1 йде соціальний ролик «Ветерани», присвячений Дню пам’яті і перемоги у Другій світовій війні. Авторами ідеї стали керівники творчих об’єднань СТБ Тала Оніщук і Ксенія Бугрімова.

У сюжеті українці, які дійсно брали участь у війні, говорять про пережите і діляться своїми почуттями.

 https://www.youtube.com/watch?v=ivvUWTXkjoA&feature=youtu.be

Ніна Іванівна Верещак у 1944 році винищила німецький бомбардувальник у битві на річці Вісла. Вона згадує, як вперше побачила смерть «своїх дівчаток», з якими разом воювала. Іван Григорович Прядко, розвідник, герой боїв за визволення Києва, називає ті події «справжньою м’ясорубкою». Анастасія Василівна Гулей, ув’язнена концтаборів Аушвіц і Берген-Бельзен, показує вибитий на її руці порядковий номер і говорить про «неописуєме, невиміряне горе». Всім героям ролика більше 90 років, і ми вдячні їм за те, що вони погодились взяти участь у зйомках.

Ксенія Бугрімова про ролик «Ветерани»: «Показуючи живі почуття тих, хто брав участь у подіях, ми хотіли, щоб глядачі відчули те, що відчували під час зйомок ми: було боляче. Боляче бачити, як сьогодні живуть люди, які докладали нелюдські зусилля заради нашого мирного життя. Самотньо живуть. У той час, як в їх бідно облаштованих кімнатах щодня оживають їхні страшні спогади». Мета кампанії – закликати глядачів придиліти увагу тим, хто пережив війну. «Вони зберегли мир для нас. Сьогодні ми повинні берегти їх самих. Їм потрібне наше тепло», – говорить закадровий голос. «Щоб пам’ятали» – таким є загальний заклик соціальної кампанії StarLightMedia про Другу світову війну.

Режисери – Людмила Мельник, Ксенія Бугрімова

Автори їдеї – Тала Оніщук, Ксенія Бугрімова

Сценарист – Тала Онищук

Оператор – Дмитро Бусенцов

Пост-продакшн – департамент дизайну  СТБ, керівник – Олександр Сербін.

StarLightMedia вдячна за допомогу у створенні ролику керівнику науково-програмного відділу Національного Центру Олександра Довженка Стасу Мензелевському і старшому науковому співробітнику відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії НАН України Тетяні Пастушенко.

Ротація ролика розпочалась 24 квітня і планується до 11 травня.