«Повернутися додому»: документальний фільм виробництва ТСН

 

povernutysya dodomuУ четвер, 28 травня, відбудеться презентація нової документальної картини, виробництва ТСН, що приурочена до Міжнародного дня захисту дітей. Автором фільму став кореспондент ТСН Тиждень Станіслав Ясинський.

 

Сюжет фільму розгортається у фронтових та прифронтових містах і містечках, та розповідає історії трьох дітей, життя яких змінила війна, перетворившись на буденність. Разом з оператором Андрієм Ветошкіним журналіст вів зйомки у Новоайдарі, Маріуполі та Пєсках протягом двох місяців.

 

«Це одна з найстрашніших речей на війні – діти, для яких вона стала нормою. Там, де дорослі ламаються і божеволіють, діти продовжують жити, носячи рани в собі. Вони ще не знають днів тижня, але по звуку пострілів можуть визначити, куди потрапить снаряд. Вони тижнями сидять у підвалах, бачать руїни на місцях своїх будинків і трагедії в долях батьків. Але вони звикають до всього. Для цих малюків війна – не головна подія життя, а всього лише похмурий фон», – розповів автор фільму Станіслав Ясинський.

 

Під час зйомок автори декілька разів потрапляли під обстріли та фактично побували на передовій лінії вогню. Вони дізналися страхітливі подробиці з життя дітей, разом з ними переживаючи жахливі спогади, що їх переслідують.

 

«Діти війни – одна з найгостріших тем на сьогоднішній день, і не можна просто закрити на неї очі. «Повернутися додому» – не звичайне документальне кіно, це, перш за все, спроба привернути увагу громадськості та влади до проблем цих дітей, адже їх тисячі», – зауважив Сергій Попов, директор департаменту новин 1+1.

 

Фільм «Повернутися додому» продовжиться циклом сюжетів про дітей війни у вечірніх випусках ТСН з 1 по 7 червня.

 

«Повернутися додому» можна буде переглянути на сайті tsn.ua з 1 червня, а також у кінотеатрі «Ліра» з 5 червня.

 

По додаткову інформацію звертайтеся до прес-служби «1+1», +38 044 490 0101, media@1plus1.tv www.1plus1.ua