Відкрите звернення Української Телевізійної Академії

Просимо Вас розуміти різницю між екранним образом та особистою позицією актора, особливо коли їх розділяють багато років, та пам’ятати, що кожний твір кіномистецтва є результатом праці багатьох сотень людей. Жодним чином не виправдовуючи громадянські вчинки окремих представників мистецтва, просимо вашого сприяння покласти край спекуляціям щодо створення загрози національній безпеці творами кіномистецтва, створених роки тому без наміру пропагувати збройну агресію проти України.

Також ми вкрай занепокоєні непрозорою процедурою визначення списку, через який до нього потрапило така кількість осіб.

У зв’язку з цим пропонуємо Вам створити постійну робочу групу, що складатиметься з представників Міністерства культури України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного агентства з питань кіно, Служби безпеки України, інших зацікавлених органів, представників кіно- та телевиробників, мовників та громадськості.

Просимо Вас за участі цієї робочої групи проаналізувати та переглянути існуючий склад Переліку осіб та внести в нього зміни, і будь-які подібні рішення впроваджувати із залученням робочої групи. Рішення Міністерства мають бути відповідальними та виваженими. Нести стратегічний, а не миттєвий, емоційний характер. Представники нашої організації готові долучитися до роботи у такому форматі.

Просимо зауважити, що згідно нашої оцінки, якщо не переглянути підхід до визначення поняття «осіб, які створюють загрозу національній безпеці», це може стати загрозою для класичних творів кіномистецтва, частка яких була створена в Україні за участі відомих усьому світу митців як Андрій Тарковський, Валентин Гафт, Жерар Депардье, Володимир Бортко, Наталії Бондарчук  Наталія Варлей, а саме:

 1. 12 стульев,
 2. Карнавал,
 3. Аврора,
 4. Маленькая Вера,
 5. Адмиралъ,
 6. Мастер и Маргарита,
 7. Андрей Рублев,
 8. Мы из джаза,
 9. В поисках капитана Гранта,
 10. Мэри Поппинс, до свидания!,
 11. Вальсирующие,
 12. Последнее метро,
 13. Васса,
 14. Сирано де Бержерак,
 15. Вий,
 16. Сирота казанская,
 17. Водитель для Веры,
 18. Собачье сердце,
 19. Забытая мелодия для флейты,
 20. Солярис,
 21. Завтра была война,
 22. Тарас Бульба,
 23. Звезда пленительного счастья,
 24. Чародеи,
 25. Здравствуйте, я ваша тётя!,
 26. Человек с бульвара Капуцинов, тощо.

 

З повагою,

 

Члени Експертної ради ГО «Українська Телевізійна Академія»

29.12.2015