Bright Line: перша премія для журналістів з IT-сфери оголосила лауреатів

23 лютого відбулася церемонія нагородження Премії Bright Line – першої всеукраїнської премії для журналістів з ІТ-сфери. Премію отримали переможці в п’яти номінаціях, ще три роботи були відзначені спеціальними дипломами журі, а самі учасники визначили журналіста-переможця номінації «Приз професійних симпатій».

У цьому році Премія проводилася вперше і одразу отримала більше 150 заявок, незважаючи на обмеження по форматам публікацій для участі. 30% публікацій були надіслані від журналістів регіональних ЗМІ.

Ініціатором премії Bright Line виступила Асоціація «ІТ України» – найбільше об’єднання компаній з розробки ПЗ в Україні. Партнерами першої премії стали IT-компанії Miratech і IQusion, а також компанія SBT Systems – оператор комплексних рішень для ІТ-бізнесу.

Оцінювали роботи журі з дев’яти професіоналів в сфері медіа та комунікацій. Визначення переможців пройшло в два етапи, до шорт-листа увійшло 48 публікацій.

Як зазначила Катерина Венжик, головний редактор Delo.ua, член журі Премії: «Те, що премія для ІТ-журналістів з’явилася і зібрала понад 150 робіт, вже говорить про те, що ІТ-журналістика в нашій країні є. З іншого боку, грань між журналістикою і пропагандою, навіть в ІТ-сфері, досить тонка: після прочитання деяких робіт, мені захотілося закликати колег приділяти більше уваги принципам об’єктивності та збалансованості подачі інформації. Це не завжди легко зробити, але саме в цьому і полягає справжній професіоналізм журналіста».

Віктор Валєєв, директор Асоціації «ІТ України» додав, що внесок медіа-спільноти в становлення ІТ в Україні неможливо недооцінити, адже розвиток галузі залежить від уваги ЗМІ: інвестори, представники міжнародних R&D центрів, великі іноземні клієнти українських ІТ-компаній, самі розробники, всі вони ретельно аналізують інфо-поле країни, в якій ведуть бізнес.

«Як представники напряму, який стане ключовим фактором розвитку всіх сегментів економіки вже протягом 5-10 років, ми вдячні представникам медіа-спільноти, які підтримують візію створення технологічної України. Зараз наша країна має всі шанси стати одним з лідерів епохи Четвертої індустріальної революції, перш за все тому, що ми – неймовірно талановита нація в інженерному відношенні», – додав Віктор Валєєв.

Інформаційними партнерами Премії виступили провідні галузеві об’єднання – Індустріальний Телевізійний Комітет та Українська асоціація видавців періодичної преси.

Премія Bright Line буде проводитися на щорічній основі, в наступному році планується збільшення кількості номінацій, а також удосконалення методології вибору переможця.

 

Переможці Премії BRIGHT LINE – 2015

  1. Номінація «ІТ для суспільства»

1

 

 

 

 

 

 

Спеціальний приз журі – Наталія Судакова, за публікацію «Запорука успіху» («Репортер»)

Переможець номінації – Геннадій Матвієнко, за публікацію «Пиши, пропало: чому робоче листування української влади майже беззахисне» (Platfor.ma)

  1. Номінація «ІТ для бізнесу»

2

 

 

 

 

 

 

 

Переможець номінації – Вікторія Власенко, за публікацію «Віртуальні елементи доповнять життя українців» (RBC.ua)

  1. Номінація «ІТ як галузь економіки та державна політика в сфері ІТ»

3

 

 

 

 

 

 

 

Спеціальний приз журі – Станіслав Юрасов, за публікацію «Пристрасті по IT: чи отримають айтішники імунітет» (Liga.net)

Переможець номінації – Оксана Соломко, за публікацію «ІТ і Держава: як зупинити витік мізків з України» (ubr.ua)

  1. Номінація «Операція «Чорний вересень» (обшуки-2015 і протистояння силовиків і ІТ спільноти)»

Переможець номінації – Марія Бабенко, за публікацію «Ігри проти розуму. Чому програмісти залишають Україну, а IT-галузь йде в тінь» (журнал «Фокус»)

  1. Номінація «Широкий формат»: ІТ в телевізорі»

5

 

 

 

 

 

 

 

Спеціальний приз журі – Оксана Коваленко, за відео-сюжет «Чехія приваблює українських ІТ-шників», («Факти», ICTV)

Переможець номінації – Марія Набока, за відео-сюжет «Я оприлюднив дані зі зламаного сайту Міноборони Росії — очільник «кібер-військ» (радіо «Свобода»)

У номінації «Приз професійних симпатій» переміг Станіслав Юрасов, журналіст порталу liga.net.

 

***

Асоціація «ІТ України» – найбільше об’єднання компаній галузі розробки ПЗ в Україні. Створена в 2004 році. Основними завданнями Асоціації є представлення інтересів галузі в органах влади, розвиток ІТ-освіти в країні, пошук партнерів і встановлення міжнародних бізнес-контактів, промоушен ІТ-галузі в Україні та світі. Членами Асоціації є 49 ІТ-компаній України.

 

http://itukraine.org.ua/
https://www.facebook.com/itukraine.org.ua/?fref=nf