Звернення Української Телевізійної Академії до народних депутатів України

Українська Телевізійна Академія висловлює велику вдячність народним депутатам України за підтримку проекту Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» № 3081-д і прийняття його за основу в першому читанні.

Цей законопроект, як результат співпраці високопрофесійної команди, яка складається з представників державних органів і індустрії, є дуже важливим кроком на шляху розвитку української кіно- та телеіндустрії. Ми дуже сподіваємося на те, що він буде підтриманий народними депутатами і прийнятий у другому читанні та в цілому.

Українська Телевізійна Академія (надалі – «УТА»), основною метою діяльності якої є сприяння становленню і розвитку кінематографії та телевиробництва України, вважає, що вони потребують підтримки з боку держави у вигляді створення умов для розвитку індустрії та залучення інвестицій, що відображено у вищезгаданому законопроекті, та підтримує законопроект №3081-д.

У цьому році в межах функцій і напрямків своєї діяльності УТА окрім підтримки надважливих змін у законодавство особливої уваги буде приділяти практичним заходам, направленим на розвиток індустрії, зокрема, в питаннях:

-          розробки та підтримки спеціальних програм у сфері навчання профільних спеціалістів, обміну досвідом, співпраці між професійними організаціями та учнями профільних вузів;

-          розробки пропозицій та проектів змін до чинного законодавства, що регулює діяльність телерадіоорганізацій, інших суб’єктів інформаційних відносин, змін, направлених на розвиток теле- і кіноіндустрії.

УТА – це громадська організація, членами якої є фізичні особи – діючі професіонали в сфері кіно- та телевиробництва, мовлення, дистрибуції. Академія, будучи недержавною, неполітичною громадською організацією, здійснює свою діяльність на засадах демократичності та прозорості, рівноправності і незалежності всіх її Членів, які діють від себе особисто, є рівновіддаленими від будь-якої організації, медіагрупи тощо. Управління Академією здійснюється Експертною Радою, яка складається з 15 Членів Академії, – незалежних експертів, поважних професіоналів індустрії, які періодично ротуються.

Українська Телевізійна Академія заявляє, що вона не підтримує жодних персональних інтересів, ніколи не бере і не братиме участі в інформаційних війнах і в недобросовісній конкурентній боротьбі.

Що стосується заяви Групи 1+1 Медіа про відмову підтримки проектів Української Телевізійної Академії, опублікованої у відповідь на звернення УТА від 25 січня 2016 року до Спікера Верховної Ради і голів фракцій щодо законопроекту №2766 про внесення змін до Закону України «Про телебачення та радіомовлення», Академія повідомляє наступне:

Рішення Експертної Ради про вищевказане звернення підтримане Членами Експертної Ради переважною більшістю голосів. Рішення Експертної Ради Академії приймаються простою більшістю голосів та не потребують одностайного результату голосування. Разом з тим, окремі експерти можуть мати свою думку та позицію, відмінну від рішення, прийнятого більшістю.

Членство в Академії, рішення та експертна думка Академіків є винятково особистим волевиявленням і жодним чином не може піддаватись ані впливу, ані тиску. І оскільки до складу Академії входять особистості, справжні професіонали, ми сподіваємося, що вони самостійно приймуть рішення про подальшу свою діяльність в лавах Академії.

Академія завжди була проти відстоювання корпоративних інтересів будь-яких компаній і медіагруп. Цим і викликане звернення УТА від 25 січня 2016 року щодо законопроекту №2766, який насправді носить не індустріальний і лобістський характер, якими б патріотичними гаслами він не прикривався.

 

З повагою,

Члени Експертної Ради ГО «Українська Телевізійна Академія»

Амєлічев Сергій
Бабіч Валерій
Гнєдаш Тетяна
Гончаренко Олексій
Заря Ірина
Захарова Ольга
Коваль Валентин
Костюк Ірина
Мірський Віктор
Опалєв Валентин
Приходько Віктор
Ряшин Владислав
Созановський Сергій