На фестивалі Де кіно українці віддають перевагу відеоформатам для Інтернету

De_kino_logoНайпопулярнішими темами серед учасників фестивалю Де кіно є гумор, війна та містика. Так, комедійні сюжети зняли майже 21% із загальної кількості учасників, що вже подали свої роботи на фестиваль. Містика лягла в основу 10% робіт, навколо військова тематика зібрала 13% робіт.

Українців і надалі цікавлять драматичні сюжети – таких наразі 6% конкурсних робіт. Крім того, 5% учасників присвятили свої відеоісторії котам. Зауважимо, що серйозні теми також присутні серед робіт учасників: проблеми суспільства, філософія, історична тематика, сім’я та стосунки з дітьми. Цікаво, що досі дуже популярна тема кохання розкривається тільки у 4% робіт, на рівні з криміналом.

Найпопулярнішою номінацією є вебізод – формат для Інтернету – 45% учасників подали роботи саме сюди. Трейлер до власного серіалу на другому місці з 27%. Взяти участь у фестивалі в номінації «фільм на мобільний телефон» вирішили 21% учасників, і 7%  – «ремейк на відомий фільм».

Мову своїх фільм учасники найчастіше обирають українську – 38%, на другому місці російська – 28%, на третьому – німе кіно – таким методом зняли свої роботи 15%, англійською – 13%, і декількома мовами всього 6%.

За період прийому робіт, сайт фестивалю відвідали користувачі з десяти країн: України, Росії, США, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі, Судану, Туреччини та Чехії. Найактивнішими регіонами України наразі є Київ, Львів, Дніпро, Харків і Чернівці.

Нагадаємо, прийом робіт на Де кіно триває до 17 липня. Фестиваль пройде у Києві 23-24 вересня. Фестиваль фокусується на коротких формах та бере орієнтацію на світові кіно- та технологічні тренди. Грошова винагорода для володаря Гран-прі фестивалю становить 50 тис. грн. Окрім того, буде визначено переможців у кожній номінації, які також отримають цінні призи.

 

Деталі на сайті dekino.com.ua