Національна телевізійна премія «Телетріумф» офіційно оголосила початок прийому Заявок

28169930_2025054644485201_1310919542_o

21 лютого 2018 року офіційно розпочався прийом Заявок для участі у конкурсі на отримання Національної телевізійної премії «Телетріумф».

З детальною інформацією щодо умов участі, подачі заявок, правил оцінювання робіт можна ознайомитись на сайті Премії.

Як інформаційний партнер Національної телевізійної премії «Телетріумф»«MEDIA industry» максимально оперативно та повно інформуватиме про новини проведенняКонкурсу.

«Телетріумф» – це  Національна телевізійна премія України, започаткована у 2000 році, перший Конкурс було проведено у 2001 році.

Основною метою Премії є стимулювання розвитку вітчизняної телеіндустрії, демонстрування/відзначення найвагоміших досягнень у сфері телебачення і, як підсумок, побудова високих стандартів телемовлення на території України. Окрім того, вагомого значення набуває аналіз останніх тенденцій телебачення, а також відзначення здобутків регіональних мовників.

Заявки на участь у Конкурсі приймаються від українських авторів, колективів, виробників телевізійних програм (телетворів), телекомпаній, які є резидентами України. Також заявки приймаються від фізичних осіб, творчих та професійних спілок, які діють у сфері телебачення на території України.

28053668_2022012061456126_1675925710_n

Прийом заявок обмежений у часі.

Так, у 2018 році прийом заявок триватиме з 21 лютого 2018 року до 07 березня 2018 року включно.

Наразі існує дві групи номінацій: програмні та особисті.

Програмні номінації – номінації, в яких визначають найкращий програмний продукт (передача/твір/проект).

Особисті номінації – номінації, в яких визначаються найкращі персоналії. З повним переліком номінацій можна ознайомитись за посиланням: https://teletriumf.ua/news/nominatsiyi-2018-roku/

Окрім того, серед загального обсягу номінацій виокремлено 6 регіональних номінацій. Відповідно до правил Конкурсу загальнонаціональна компанія може подаватись виключно у національні номінації, натомість регіональні компанії можуть подавати заявки як у національні, так і регіональні номінації.

Подача заявки відбувається українською мовою у формі анкетування через сайт Премії. Заявник повинен зареєструватись в Особистому кабінету, де матиме змогу оформити необхідну кількість Заявок.

Прем’єра твору, який подається на конкурс, повинна відбутися у період з 1 вересня 2016 року по 31 грудня 2017 року.

До участі у номінаціях приймаються твори, що створені за оригінальним форматом. В тих номінаціях, де дозволена участь придбаних форматів (адаптацій), прямо зазначається в описі. Також визначено, що конкурсна робота подається повним хронометражем твору, повною однією серією (випуском), без творчої нарізки, але при цьому надається вичерпний перелік номінацій, в які може бути подана нарізка для забезпечення демонстрації найбільш вдалих моментів.

Однією з основних новацій Конкурсу у 2018 році стало те, що відео завантажувати на сайт не потрібно. Для участі у конкурсі відеоматеріали, в тому числі нарізки, подаються виключно через додавання embed-коду чи URL-лінку на відеоплеєр Youtube (або інший аналогічний сайт).

Перелік документів, що необхідно подати до Заявки в цілому залишився незмінний:

  1. Ефірна довідка (відсканована з оригіналу, засвідчена печаткою та підписом уповноваженої особи) у форматах: pdf (не більше 5 МБ) або в jpg, png (не більше 2 МБ). Для неефірного контенту подається лист в довільній формі з інформацію про дату першої публікації твору у форматі doc, txt, pdf, jpg, png (розмір не більше 5 МБ).
  2. Фото/заставка, що описує твір, у форматі jpg, png з максимальним розміром – 500х300 (не більше 1 МБ).
  3. До кожної заявки додається опис українською мовою для членів Журі (до 1000 символів з пробілами) та опис для промо (до 500 символів з пробілами).
  4. Для особистих номінацій подається також сканована копія першої сторінки паспорту в форматах: pdf (не більше 5 МБ) або в jpg, png (не більше 2 МБ).
  5. Для особистих номінацій також додається фото особи в форматі jpg, png (не більше 5 МБ).
  6. Для деяких номінацій необхідно подати додаткові документи, про що прямо зазначається в описі номінації (наприклад, промоматеріали). Вони подаються в форматі pdf, jpg, png (не більше 5 МБ).
  7. Окремим документом для визначеного переліку Особистих номінацій є довідка щодо присутності імені особи (групи осіб) у титрах. Вона подається у відсканованому вигляді з оригіналу, який засвідчений печаткою телеканалу та підписом уповноваженої особи. Якщо заявник фізична особа, що подається самостійно, завантажується відсканований документ (лист) в довільній формі, який підтверджує присутність імені заявника в кінцевих титрах програми та завіряється власним підписом, беручи на себе повну відповідальність за подачу цієї інформації. Дана довідка подається у форматах: pdf (не більше 5 МБ) або в  jpg, png (не більше 2 МБ). Для неефірного контенту подається лист в довільній формі з інформацію про дату першої публікації твору doc, txt, pdf, jpg, png.

У випадку, якщо подана заявка не відповідає вимогам, зазначеним вище, вона відхиляється і не бере участі у конкурсі.

З 2012 року конкурсні роботи телевізійної премії оцінювали 2 категорії членів журі:  загальнонаціональні конкурсні роботи оцінювались експертами, запрошеними до складу Української Телевізійної Академії, а регіональні конкурсні роботи оцінювались членами регіонального пулу журі «Телетріумф-регіон». Така модель розподілу та голосування Журі проіснувала до 2016 року.

У 2018 році відбулась реорганізація Національної телевізійної премії «Телетріумф». В межах Української Телевізійної Академії було створено шість професійних Гільдій. Журі премії «Телетріумф» у 2018 року складається виключно з членів Телеакадемії, що входять до складу відповідних Гільдій. Кожна Гільдія Телеакадемії голосує за Номінації, що знаходяться у професійній компетенції її членів. Регіональний пул журі не виокремлюється, представники регіонального журі також є членами Телеакадемії та входять до складу професійних Гільдій.

Також вагомих змін зазнав спосіб голосування та оцінювання поданих робіт.

У Програмних номінаціях, де визначається найкраща передача/твір/проект, голосування здійснюється шляхом оцінювання 3 критеріїв (новизна/оригінальність, якість виконання та загальне враження), за 10-тибальною шкалою (де «1 бал» – найнижча оцінка, а «10 балів» – найвища).

У Особистих номінаціях, де визначається найкращі персоналії, голосування відбувається шляхом оцінювання одного критерію – майстерності та професіоналізму, за 10-тибальною шкалою.

Три роботи, які набрали найбільшу кількість балів у відповідній Номінації, включаються у Шорт-лист, який буде оголошено Індустріальним Телевізійним Комітетом, Українською Телевізійною Академією та Аудитором премії на окремій прес-конференції.

Вартість однієї заявки на участь у конкурсі Національної телевізійної премії «Телетріумф» у 2018 році становить:

  1. Для національних номінацій – 1950 грн без ПДВ за одну подану заявку.
  2. Для регіональних номінацій – 1100 грн без ПДВ за одну подану заявку.