1 липня 2018 закінчується перший етап прийому заявок на конкурс «ADAMI Медіа Приз»

885592_132412260426972_1430861107570776796_o

1 липня 2018 закінчується перший етап прийому заявок на конкурс «ADAMI Медіа Приз за Культурне Різноманіття в Східній Європі 2018», в рамках якого приймаються роботи опубліковані за період з 11.10.2016 по 31.12.2017.

Місія ADAMI

ADAMI Медіа Приз був створений у 2015 році з метою заохочення кіноматографістів, журналістів та професіоналів аудіо-візуальної справи в засобах масової інформації із країн Східного Партнерства ЄС – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Основною метою ADAMI є висвітлення та просування тем міграції, толерантності та культурного різноманіття. Премія відкрита для всіх мовників та компаній, що виготовляю аудіо-візуальні матеріали. Також в рамках премії нагороджуються телевізійні фільми та онлайн-програми, що розкриває теми культурного, етнічного та релігійного різноманіття.

Окрім функціональних нагород, ADAMI організовує низку заходів та сприяє обміну інформацією та досвідом між учасниками конкурсу та медіа професіоналами з країн ЄС та Східного Партнерства.

Культурне різноманіття – одна з основних цінностей ADAMI Медіа Приз. На думку засновників та організаторів Конкурсу, засоби масової інформації можуть відіграти ключову роль для просування ідей толерантності та мирного співіснування різних груп суспільства. Завданням ADAMI є заохочувати інтерес засобів масової інформації до розкриття питань різноманіття, боротьби з нетерпимістю та мови ворожнечі, а також створення платформи для вільної дискусії між представниками преси в регіоні та в Європі.

Слово «adami» походить від грузинського слова «адаміані» (ადამიანი), що трактується як «людина» та походить від біблійського імені першої людини – Адама. Така концепція назви ґрунтується на підході, що за створеними передачами, фільмами та іншими продуктами засобів масової інформації є люди, що створюють та поширюють образи, системи цінностей, що, фактично, визначає бачення цілих спільнот на теренах Європи та Партнерський Країн.

Просування ідей ADAMI

Протягом всього року ADAMI організовує різноманітні заходи, що сприяють просуванню ідей культурного різноманіття в аудіо-візуальних засобах масової інформації в шести країна-учасниках. Представники ADAMI беруть участь у заходах щодо інформування зацікавлених осіб, журналістів, онлайн-спеціалістів ЗМІ, проводять прес-конференції, лекції в університетах, кіношколах, беруть участь в передачах.

Сесія Журі «Приз ADAMI Медіа» – один із основних заходів, де кожна отримана конкурсна робота оцінюється експертами в сфері ЗМІ. Суспільні діячі з країн Східного Партнерства та за їх межами запрошують взяти участь в урочистій церемонії нагородження переможців ADAMI Медіа Приз, що транслюється у прямому ефірі.

31346276_620907484910778_5161134277703874572_nГала-церемонія проводиться в різних міста з метою підсилити розуміння та усвідомлення ідей ADAMI у всіх країнах, що долучені до конкурсу. В місті, де проводиться нагородження, також проходить дискусія ADAMI Talk, що організовується під егідою ключових університетів країни з метою підтримати діалог між медіа професіоналами, експертами та аудиторіями молодих спеціалістів та зацікавлених осіб. У 2018 році гала-церемонія нагородження переможців пройде в Кишиневі, Молдова та буде транслюватись міжнародними телеканалами. Особливістю 2018 року стало те, що церемонія нагородження проходитиме під особистим патронажем Генерального Секретаря Ради Європи Ягланда Торбйорна.

В рамках Форуму ADAMI буде публічно обговорено роботи номінованих учасників, в той же час спеціалісти з різних країн ділять своїми знаннями та досвідом, аналізуються існуючи кейси та підходи до виробництва контенту.

Менше з тим, діяльність ADAMI не обмежується форумами та дискусіями. ADAMI підготовлює до показу та публічно презентує фільми-переможців та веб-сайти на міжнародних кінофестивалях, організовує спеціалізовані показі в міжнародних інституціях таких, як Рада Європи в Страсбурзі.

Значною можливістю для молодих спеціалістів стало запровадження ADAMI Fellowship. Стипендія ADAMI забезпечує молодь стажуванням протягом 1 місяця на франко-німецькому телеканалі «ARTE» в Страсбурзі чи на німецькому «MDR» в Лейпцигу, або ж на російськомовному в «Deutsche Welle» в Берліні.

Категорії та номінації

 ADAMI Медіа Приз включає три категорії: телевізійна, онлайн та молодий ADAMI.

1. ТВ Категорії

Номінація «ADAMI Медіа Приз в сфері культурно-розважальних програм та художніх фільмів» (т.з. ігрові формати)

Номінація «ADAMI Медіа Приз в сфері інформаційних програм та документальних фільмів» (т.з. неігрові формати)

Номінація «ADAMI Медіа Приз за новини та короткометражні фільми»

2. Онлайн Категорії

Номінація «ADAMI Онлайн Приз за веб-сторінку»

Номінація «ADAMI Онлайн Приз за онлайн-відео»

3. Молодий ADAMI

Номінація «Молодий ADAMI Медіа Приз»

Детальніше з умовами та правилами участі робіт в кожній з категорій та номінацій можна ознайомитись на сайті Премії в «Регламенті 2018»

Нагадаємо, що участь у Конкурсі безкоштовна, а кількість робіт, що може брати участь від однієї особи чи організації – необмежена.