ADAMI Медіа Приз визначила переможців конкурсу у 2018 році. Українці в лауреатах Премії

adami_logoАДАМІ Медіа Приз – найвпливовіша нагорода ЗМІ за культурне різноманіття в Східній Європі. АДАМІ нагороджує значимі фільми, відеоролики та веб-сторінки із країн Східного партнерства ЄС (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна), що висвітлюють теми різноманіття, інтеграції та мирного співіснування.

Шістнадцять фільмів та проектів були відібрані міжнародним журі в Одесі в жовтні цього року. До лауреатів увійшли шість представників із чотирьох країн – Білорусь, Грузія, Молдова та Україна – та отримали нагороди на урочистій церемонії в Органному Залі в Кишиневі, Молдова, 29 листопада 2018 року.

Урочиста церемонія 2018 року проводилась під патронатом Генерального секретаря Ради Європи п. Торбйорна Ягланда, Спікера Парламенту Молдови п. Андріана Канду та представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації п. Гарлема Дезіра. Окрім того, на церемонії був присутній Віце-спікер Парламенту Молдови п. Валеріу Гілецьки та почесні гості – член Європарламенту та співголова Парламентської Асамблеї ЄвроНест Ребекка Хармс, Посол Німеччини в Молдові Ангела Ганнінгер.

Нагородження найкращих фільмів, відеороликів та веб-сторінок транслювалось у прямому ефірі національних суспільних мовників Молдови, Грузії (GPB) та України (NTU), а також онлайн  – Суспільною телекомпанією Вірменії та Deutsche Welle (DW), Німеччина.

 

Переможці конкурсу 2018 року:

  • Премія ADAMI Інформація – нехудожні фільми

«Великий Театр Сороки» – Єуженіу Поповичі, Молдова. Показано по телеканалу «Moldova1»

  • Премія ADAMI Новини – короткі, нехудожні фільми

«Вешта» – Саломе Джаши, виробництво журналу «Indigo», транслювалось на телеканалі  «ТВ Пірвелі», Грузія.

  • Премія ADAMI Розважальні програми – художні фільми

«Дорогі друзі» – Веллеріу Андріце – «Jurnal TV», Молдова

  • Приз Молодий ADAMI

«Друзі по переписці» – Нелла Василевська, Міжнародний кінофестиваль «Листопад», Білорусь

  •  ADAMI Онлайн Приз – Веб-Відео

«Правила Життя Горана»- Анастасія Словінська, Radio Liberty / Ekhokavkaza.com, Грузія

  • ADAMI Онлайн Приз – Веб-Сторінка

«Шлях через культуру: етнічні тури по Херсону та Південній Україні» – Микола Гоманюк, Херсонське регіональне відділення Соціологічної асоціації України».

Додатково до основних призів, в цьому році також пять учасників конкурсу отримали «Особливу Згадку» від Журі АДАМІ:

 «Будучи молодим в Ашагі Сарала» – Азіз та Алі Ганієви, Georgian Institute of Public Affairs (GIPA), Грузія

«Одесит Моя Національність» – Тетяна Сучкова, Олена Неміш, Echo Media, Україна

«Belsat Music Live» – Сергій Будкін, Белсат ТВ, Білорусь

«Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова та Кольченко» – Ангеліна Карякіна, Наталія Гуменюк, Анна Цигима, Наталія Каплан, «Громадське телебачення», Україна

«За рікою життя: Життя в невеликому місті між Білоруссю та Латвією» – Юлія Котська, Антон Трафімович, Андрій Шаулюха, «Радіо Свобода», Білоруська служба.

АДАМІ Медіа Приз за культурне різноманіття в Східній Європі існує під егідою та фінансовою підтримкою Міністерства закордонних справ (Німеччина) та ProCredit Holding (Німеччина). Окрім того, медіапартнерами конкурсу, включаючи Європейський Союз Мовників (EBU), виступили ZDF, MDR, DW, ARTE , а також суспільні мовники Грузії (GPB), Молдови (TRM), України (NTU), Суспільна телекомпанія Вірменії та Азербайджанського суспільного телебачення (İctimai).