Ініціатива «Чисте небо» разом з Publicis починає соціальний челендж #зачепило

Нелегальне використання аудіовізуального контенту та захист прав інтелектуальної власності – це проблема, з якою зіштовхується більшість правовласників.

Україна, може, вже повинна піти шляхом креативної економіки. Створення власного продукту інтелектуальної власності, як то фільми, комп’ютерні програми, книжки чи серіали – це створення тисяч висококваліфікованих робочих місць, екологічне виробництво, розвиток творчості, залучення грошей з-за кордону.

Але коли крадіжка таких продуктів ставить розвиток креативної індустрії під загрозу, як захиститися?

Через незаконне споживання контента в мережі Інтернет суттєво страждає економіка нашої країни. Наприклад, український фільм, який користувачі «злили» в Інтернет, не тільки не повертає вкладені в нього гроші, але й не приносить прибуток, який може бути вкладенний в новий.

Ось і відповідь на запитання: чому в Україні немає українського кіно?

Cover

Ініціатива «Чисте небо» разом з рекламною групою Publicis починає соціальний челендж #зачепило, який приверне увагу користувачів до проблеми порушення авторських прав, пояснить тенденцію простим словом – крадіжка, та переконає пересічного юзера, що купувати фільм, серіал, музику чи програму для комп’ютера – це круто та важливо.

Разом з хештегом #зачепило лідери думок будуть розповідати соціальних мережах  історії з власного життя, як вони стали жертвами порушення авторського права. Ми прагнемо змінити ставлення до незаконного використання контенту, адже це реально крадіжка.

Такі дії не дають можливості розвиватися талантам, приносять реальні фінансові збитки та зменшують кількість інвестицій в український продукт.

Одночасно з цим, завданням ініціативи є показати користувачам, що платити за контент – модно, це підвищує статус серед їх оточення та стає предметом для гордощів. До того ж насправді користуватись легальним дешевше, ніж здається, а також є велика кількість можливостей, де можна подивитися/послухати матеріали навіть безкоштовно.

 

«Чому #зачепило? – Бо коли стосується власне тебе, дуже болить і «чіпляє». А наш челлендж – про особисте. Лише на прикладі можна пояснити, що не так, коли використовуєш чужу інтелектуальну власність. Адже інтелектуальна власність – це така ж приватна власність. Зачепити може не лише кумирів мільйонів (хоча їх, насправді, це стосується найбільше) – щодня з крадіжками авторських прав стикаються тисячі людей, наприклад, фотографів або музикантів, коли «стягнули» фотку для ілюстрації посту, або використали сінгл для ілюстрації відео… наче, нічого поганого не зробили – але це так здається, поки не торкнеться саме тебе. Коли ти витратиш тиждень на пошук того самого кадру задля участі в конкурсі, а виявиться, що його вже хтось десь видав за своє. Неприємно? Тож варто задуматись. А коли зрозумієшь – змінити світ на краще можна почавши з себе. І тоді приємно, гордо і з відкритою душею будемо спокійні за себе, за свою сім’ю, за свою країну!», - директор Громадської спілки «Ініціатива Чисте небо» Катерина Федорова.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПРОЕКТ ЗА ПОСИЛАННЯМ:

https://legalcontentua.org/uk/about-2/projects-2/zachepylo-2/